Żyjąc na tej pięknej planecie, ważne jest, byśmy nauczyli się łączyć z naszą matką Ziemią. Często słyszymy o potrzebie uziemienia, ale nie zawsze rozumiemy, co to dokładnie oznacza i jak to osiągnąć. Uziemienie to sposób na głębokie połączenie z ziemią, na której żyjemy. Niektórzy z nas łatwo tracą kontakt z własnym ciałem, nie czując się w nim mocno zakorzenieni. Chociaż nie jest to stan niebezpieczny, podczas naszej ziemskiej podróży warto pozostać uziemionym.

Najprostszym sposobem na osiągnięcie uziemienia jest skupienie się na oddechu. Po kilkunastu głębokich wdechach i wydechach poczujemy większy kontakt z naszym ciałem. Następnie warto zwrócić uwagę na różne części ciała, od głowy poczynając, a na stopach kończąc, badając je i wsłuchując się w nie. Zaledwie kilka minut takiej praktyki może przywrócić nas do naszego ciała i połączyć z ziemią.

Możemy także wyobrazić sobie, że z naszych stóp wyrastają korzenie, które zakotwiczają nas w ziemi. Te korzenie są elastyczne i pozwalają nam się poruszać, ale jednocześnie trzymają nas mocno związanych z ziemią. Ziemia dostarcza nam potężnej energii, podobnie jak niebo nad nami. Nasze ciało jest mostem łączącym te dwie energie. Uziemienie sprawia, że stajemy się mocnym naczyniem dla naszej duszy. Dlatego warto codziennie praktykować uziemienie, zwłaszcza na początek dnia. Wystarczy poświęcić chwilę, by skupić się na sobie i na ziemi pod naszymi stopami.

Spróbuj Oddychania Neurodynamicznego Online – przeżywaj odmienne stany świadomości bez psychodelików.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *