Tempo współczesnego życia izoluje nas od siebie nawzajem. Tym samym wszelkie formy kontaktu, który dzielimy, stają się o wiele bardziej znaczące. Nieświadomie wchłaniamy energię innych, a czasem przyjmujemy temperament tych, z którymi przebywamy. Dlatego bywa, że odkrywamy u siebie jakąś zmianę nawet po najkrótszych spotkaniach.

Wszystko, co robimy lub mówimy, może mieć wpływ nie tylko na osoby, z którymi żyjemy, pracujemy i bawimy się, ale także na tych, których dopiero co poznaliśmy. Chociaż możemy nigdy nie dowiedzieć się, jaki wpływ wywarliśmy lub jaki jest zakres naszego oddziaływania, to akceptacja i zrozumienie faktu, że nasze postawy i wybory mają realny wpływ na inne osoby jest wiedzą niezwykle przydatną.

Kiedy jesteśmy przyjazni, pomocni i wrażliwi, automatycznie tworzymy wokół siebie atmosferę, która innych podnosi na duchu i inspiruje.

Większość ludzi rzadko zastanawia się nad tym, jaki wpływ mają lub będą mieli na swoje otoczenie. Poświęcając chwilę na to, by dostrzec jak nasze indywidualne sposoby bycia wpływają na ludzi, możemy dostrzec siebie oczami innych. Zadając sobie pytanie, czy osoby, z którymi się stykamy, czują się docenione, szanowane i lubiane, możemy zwiększyć świadomość własnego wpływu.

Coś tak prostego jak uśmiech może chwilowo rozjaśnić cały świat drugiej osoby. Jeśli postępujemy w zgodzie ze sobą, to inni to widzą. I być może sami zastanowią się, czy ich własne życie odzwierciedla ich wartości.

Jedna rada (choć z tym trzeba delikatnie!) może pomóc innym spojrzeć na życie w zupełnie nowy sposób. A małe gesty dobroci mogą udowodnić tym, którzy są rozgoryczeni światem, że dobro nadal istnieje. Będąc po prostu sobą, wpływamy na życie innych na różne sposoby.

Spróbuj Oddychania Neurodynamicznego Online – przeżywaj odmienne stany świadomości bez psychodelików.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *