Życie to sekwencja momentów. Każda z naszych myśli, słów, które wypowiadamy i działań, które podejmujemy, przyczynia się do złożonej jakości i charakteru rozwoju świata wokoło. Nie da się żyć bez wywierania wpływu na świat, który nas otacza. Każde podjęte działanie wpływa na całość w takim samym stopniu jak każde niepodjęte. Czyniąc świat lepszym miejscem to, czego postanowimy nie robić, może być równie ważne jak to, co postanowimy robić.

Kiedy zaniedbujemy działanie, nie zabieramy głosu, nie pomagamy komuś w potrzebie, to odmawiamy sobie możliwości bycia twórcą pozytywnych zmian. Zamiast tego wspieramy wtedy kontynuację określonego kursu, który nie jest kwestionowany i który nabiera tempa. Hołdując przekonaniu, że nasze działania nie mają większego znaczenia, często rezygnujemy z zaangażowania. Z drugiej strony, jeśli widzimy siebie jako ważnych uczestników w ciągle rozwijającym się świecie, to świat inspiruje nas do działania.

Mądrze jest być wybiórczym co do tego, jak i gdzie używamy energii. Nie każda sprawa czy działanie jest odpowiednie dla każdej osoby. Kiedy jednak jakaś sytuacja przemówi do naszego serca, ważne jest, abyśmy uhonorowali ten impuls do pomocy i podjęli działanie, które wydaje się nam właściwe. Może to być miłe słowo w kierunku drugiej osoby, pomoc ludziom w potrzebie lub po prostu akt powzięcia odpowiedzialności za własne zachowanie. Robiąc to, co możemy, kiedy możemy, wysyłamy strumień pozytywnej energii do naszego wspólnego świata. A czasami to właśnie nasz, choćby minimalny wkład może sprawić, że wszystko się zmieni.

Spróbuj Oddychania Neurodynamicznego Online – przeżywaj odmienne stany świadomości bez psychodelików.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *