Aby zrozumieć swoją niepewność, musisz dotrzeć do jej źródła i wiedzieć, że jest to tylko maska, którą nosisz.

Bycie człowiekiem jest w pewien sposób kłopotliwe. Z każdą decyzją, którą podejmujemy, wiąże się możliwość zwątpienia w siebie i to właśnie to zwątpienie w siebie stanowi źródło niepewności – złożonej emocji, która jest mieszanką równych części nieadekwatności, izolacji, strachu i beznadziejności. Uczucie niepewności, które nie pozwala nam zrealizować potencjału, skłaniając do przestrzegania arbitralnych ograniczeń, to nic innego jak błędne wyobrażenia. Nie czujemy się pewni siebie, ponieważ sami siebie za takich uważamy. Wyzbycie się niepewności to często po prostu kwestia stawiania sobie wyzwań, aby udowodnić, że rzeczywiście jesteśmy inteligentni i zdolni.

Kiedy czujemy się niepewnie, postrzegamy siebie nie tylko jako niezdolnych do sprostania życiowym wyzwaniom, ale także jako nieuczciwych i niegodnych prawdziwego szczęścia. Przechodzimy przez życie w poczuciu, że inni nas ocenili i stwierdzili, że czegoś nam brakuje. W rezultacie pozbawiamy się naszej osobistej mocy i nie jesteśmy w stanie pozytywnie myśleć o wyborach, których dokonujemy.

Każdy z nas od czasu do czasu miewa Jeśli jednak dopadnie Cię uczucie niepewności, postaraj się zrozumieć jego źródło. Być może w dzieciństwie byłeś wielokrotnie karcony lub rzadko otrzymujesz pochwały w teraźniejszości. Tendencja do wycofywania się z ryzyka lub niewygodnych sytuacji może potęgować poczucie niepewności.

Po ustaleniu źródła niepewności, skup się na swoich możliwościach. Im bardziej będziesz wykorzystywać swoją siłę osobistą – podejmując ryzyko, odważnie stawiając czoła wyzwaniom i działając w sposób zdecydowany – tym bardziej będzie ona rosła.

Pamiętaj, że brak poczucia bezpieczeństwa nie jest obiektywny. Jest to raczej emocjonalna interpretacja Twojej wartości, nieświadomie oparta na wątpliwościach, wstydzie i strachu. Jeśli przezwyciężysz te emocje poprzez odważne działanie i miłość do siebie, odkryjesz, że jesteś w stanie osiągnąć więcej, niż kiedykolwiek wydawało Ci się możliwe.

Spróbuj Oddychania Neurodynamicznego Online – przeżywaj odmienne stany świadomości bez psychodelików.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *