Ludzie, którzy Cię przyciągają, odzwierciedlają twoje wewnętrzne “ja”, a ty działasz jak lustro dla nich samych.

Kiedy patrzymy na innych ludzi, widzimy wiele ich cech w niezliczonych i pozornie przypadkowych kombinacjach. Jednak cechy, które dostrzegamy w otaczających nas ludziach, są bezpośrednio związane z cechami, które istnieją w nas samych. “Podobne przyciąga podobne” to jedno z odwiecznych praw wszechświata. Przyciągamy do naszego życia osoby, które są odzwierciedleniem tego, kim sami jesteśmy.

Patrząc na drugiego człowieka, prawdopodobnie zobaczysz to, co jest w tobie. Kiedy widzisz piękno, boskość, słodycz lub światło w innej osobie, widzisz w ten sposób dobro, które mieszka w Tobie. Kiedy widzisz cechy u innych, które wywołują gniew, irytację lub nienawiść, być może widzisz odbicie tych części siebie, których się wyrzekłeś lub których w sobie nie lubisz.

Ponieważ wszyscy jesteśmy lustrami dla siebie nawzajem, patrząc na ludzi w Twoim życiu możesz nauczyć się wiele o sobie. Łatwo jest dostrzec cechy, których nie lubisz u innych. Znacznie trudniej jest uświadomić sobie, że posiada się te same cechy. Często nawyki, postawy i zachowania innych są ściśle związane z naszymi nieświadomymi i nierozwiązanymi problemami.

Pomyś o kimś, kogo podziwiasz i poszukaj podobnie godnych podziwu cech u siebie. Spróbuj też przywołać postać kogoś wykazującego cechy, których nie lubisz a następnie wyobraź sobie, że tak naprawdę patrzysz a swoje odbicie. Patrzenie na siebie poprzez postrzeganie innych może być pokornym i otwierającym oczy doświadczeniem.

Bądź kochający i pełen szacunku dla innych, a przyciągniesz jednostki, które będą cię kochać i szanować w zamian. Pielęgnuj współczucie i empatię i pozwól, by dobro, które widzisz u innych, było Twoim własnym lustrem.

Spróbuj Oddychania Neurodynamicznego Online – przeżywaj odmienne stany świadomości bez psychodelików.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *