Tajemnicza moc tetanii

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak twoje ciało komunikuje się z tobą? Czy zauważyłeś, że czasami, kiedy wprowadzasz nową praktykę do swojego życia, twoje ciało reaguje w nieoczekiwany sposób? To jest właśnie przypadek tetanii, zjawiska, które może wystąpić podczas praktykowania pracy z oddechem. Może się to objawić jako sztywność i skurcze w różnych częściach ciała, najczęściej w dłoniach, ale także w stopach, wargach czy innych kończynach. Może to być czasami bolesne, ale jest to jednocześnie fascynujące, jak nasze ciało daje nam znać, że coś się dzieje, że proces uzdrawiania jest w trakcie.

Co naprawdę powoduje tetanię?

Medycyna konwencjonalna sugeruje, że tetania jest spowodowana alkalicznym wpływem głębokiego, szybkiego oddychania na nasze ciało podczas sesji pracy z oddechem. Ale czy to jest cała prawda? Czy nie jest tak, że nasze ciało, jako mądra i skomplikowana jednostka, ma swoje własne powody do wywołania takiego stanu? Może tetania jest sposobem naszego ciała na maksymalizację napięcia w celu pełnego uwolnienia tego, co energetycznie ‘utknęło’ w nas?

Tetania jako wyraz naszej ludzkości

Zastanówmy się na chwilę nad inną perspektywą. Czy nie jest tak, że jako ludzie jesteśmy genetycznie zaprogramowani do bycia ‘plemiennymi’, do wspierania i pomagania sobie nawzajem, do życia w społeczności? Jednak od czasu Rewolucji Przemysłowej to się zmieniło. Współczesne społeczeństwo często postrzega prośbę o pomoc jako znak słabości. Zamiast się otworzyć i poprosić o wsparcie, zamykamy się w sobie, co prowadzi do napięcia, które z czasem się kumuluje. Może więc tetania jest fizycznym wyrazem tego nierozwiązanego konfliktu między naszym instynktownym pragnieniem bycia częścią społeczności a presją do bycia ‘silnym’ i niezależnym?

Praca z tetanią podczas sesji oddechowej

Jeśli doświadczysz tetanii podczas sesji, pamiętaj o kilku kluczowych zasadach. Przede wszystkim, najlepszym sposobem na przejście przez coś jest pełne doświadczenie tego i przejście przez to. Im bardziej pozwolisz na doświadczenie tetanii bez oporu, tym bardziej pozostajesz na ścieżce uzdrowienia. Pamiętaj, że ciągłe oddychanie prowadzi zazwyczaj do kulminacji i rozwiązania tetanii. Ponadto, zawsze powinieneś ufać mądrości swojego ciała. Jeśli masz naturalną skłonność do spowolnienia oddechu na kilka minut i pozwolenia tetanii na ustąpienie, a potem ponownie przyspieszenia oddechu… zaufaj swojej wewnętrznej mądrości i podążaj za nią!

Spróbuj Oddychania Neurodynamicznego Online – przeżywaj odmienne stany świadomości bez psychodelików.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *