Za każdym razem, gdy postanawiamy zacząć od nowa, poświęcamy się temu, by stać się kolejną, lepszą wersją siebie. Po co czekać na nowy rok, nowy miesiąc czy nowy tydzień, skoro można już teraz zacząć od nowa?

Są w naszym życiu chwile, które sprzyjają nowym początkom. Początek nowego roku, ukończenie szkoły, porzucenie pracy, zmiana miejsca zamieszkania – to wszystko momenty, które skłaniają nas do tego, by dać szansę czemuś nowemu. Ich zaletą jest to, że niosą ze sobą energię danego wydarzenia, tworząc wokół falę zmian, po której możemy podążać w przyszłość. Możemy zacząć od nowa praktycznie w każdej chwili. Możemy zdecydować, że zły dzień lub związek, który się nie ułożył, będzie dla nas katalizatorem zmiany. Takie mentalnej, która pozwala nam wytrzeć tablicę i podejść do wszystkiego ze świeżym spojrzeniem.

Rozpoczynanie od nowa ma największą moc, gdy skupiamy naszą uwagę na tym, co chcemy stworzyć. Poświęcanie całej naszej uwagi niepożądanym aspektom naszego życia sprawia, że to, czemu się opieramy wciąż się utrzymuje.

Musimy pamiętać, aby w procesie rozpoczynania nowego etapu życia być życzliwym dla siebie, ponieważ akceptacja nowego wymaga czasu. Nie załamuj się, jeśli nie osiągniesz nowych celów od razu. Zamiast tego przyjmij do wiadomości, że po prostu idziesz naprzód, wiedząc, że z każdym wyborem uczysz się i rozwijasz.

Każdy nowy poczatek ma swoją własną energię jako obietnica złożona samemu sobie. Pęd w nowym kierunku tworzy swego rodzaju kreatywną próżnię, która jest w stanie pomieścić wszystko, co potrzebne, aby pomóc nam podążać dalej. Na drodze mogą pojawić się nieoczekiwane zakręty, ale będą też długie, radosne proste w podróży, która nigdy się nie kończy. Podobnie jak cykle w przyrodzie, są okresy oczywistego wzrostu i okresy uśpienia, które sygnalizują czas oczekiwania na właściwy moment. Za każdym razem, gdy postanawiamy zacząć od nowa, poświęcamy się temu, by stać się kolejną, lepszą wersją siebie.

Spróbuj Oddychania Neurodynamicznego Online – przeżywaj odmienne stany świadomości bez psychodelików.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *