Nowe spojrzenie na sytuację z miejsca spokoju i bezpieczeństwa jest właśnie tym, czego potrzebujemy, aby odpowiedzieć na trudne pytanie lub dostrzec coś, co do tej pory nam umykało.

Nie ma lepszego sposobu na ucieczkę od kłopotów dnia codziennego niż wspinaczka w gościnne objęcia domku na drzewie. Jak ptak w swoim gnieździe, czujemy się bezpiecznie w gałęziach, osłonięci miękką kurtyną zielonych liści. Tutaj możemy oddychać swobodniej i myśleć jaśniej, a nasze serca i mózgi są karmione tlenem uwalnianym przez dobroduszne drzewo. Unosimy się ponad codziennym światem, podziwiając z lotu ptaka wszystko, co zostawiliśmy na ziemi.

W domku możemy wybrać samotność lub zaprosić kogoś wyjątkowego, by do nas dołączył. Tak czy inaczej, jest to nasz prywatny świat, w którym to my decydujemy o tym, kto przychodzi i odchodzi. Jest to nasza przystań, w której możemy w pełni być sobą, zrzucić maski wymagane przez świat na dole i ujawnić nasze najskrytsze sekrety, marzenia i pragnienia. Jest to również idealny punkt obserwacyjny na życie, które toczy się pod gałęziami. Często nowe spojrzenie na sytuację jest właśnie tym, czego potrzebujemy, aby odpowiedzieć na trudne pytanie, rozwiązać niełatwy problem lub dostrzec coś, co nam umykało. Możemy czerpać z tej energii, która ożywia, relaksuje i podsuwa nam nowe pomysły. Kiedy schodzimy na dół, jesteśmy gotowi ponownie wkroczyć w świat, oczyszczeni i uziemieni.

Dla niektórych domek na drzewie symbolizuje miejsce spokoju, gdzie czują się bezpieczni od lęków, trudnych emocji a nawet samotności. Kojarzy się nieodparcie z dzieciństwem, w czasie którego czerpiemy garściami z życia nie bojąc się o jutro.

Nawet stworzenie w umyśle takiego miejsca potrafi przynieść spokój, dystans i ciekawość. Jeśli nie domek to może jest jakieś inne miejsce, które kojarzysz z dzieciństwa, a które symbolizuje dla Ciebie miejsce spokoju i odpoczynku. Wyobraź sobie, że tam jesteś i spójrz na swoje życie lub sytuację z nową perspektywą.

Spróbuj Oddychania Neurodynamicznego Online – przeżywaj odmienne stany świadomości bez psychodelików.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *