Strach jest stałym towarzyszem naszej podróży przez życie i jak każdego towarzysza – warto go słuchać i szanować.

Większość poważnych decyzji, które podejmujemy wiąże się z jakąś formą strachu. Zmiana pracy, domu, decyzje w relacjach – wszystkie te zmiany w życiu wywołują u nas jeśli nie pełny strach to przynajmniej uczucie niepokoju. Warto pamiętać, że taki strach jest przydatny.

Pozwala on zastanowić się, czy naprawdę chcesz wejść w nowy etap życia akceptując nadchodzące zmiany. Przypomina on również, że uwolnienie się od przeszłości jest niezbędnym elementem życiowego postępu.

Strach potrafi zasiać w nas niepewność, ale nie ma wcale na celu zniechęcenia nas do tego, co sobie zaplanowaliśmy. Pełni on rolę sygnalizującą, że znajdujemy się na granicy naszej strefy komfortu, pomiędzy starym a nowym etapem życia. Za każdym razem, gdy stawiamy czoło naszemu lękowi, pokonujemy wewnętrzną przeszkodę i wkraczamy na nowe terytorium, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Im bardziej nauczymy się szanować, a nawet akceptować strach, tym bardziej będziemy w stanie usłyszeć jego mądrość – mądrość, która da nam znać, że nadszedł czas, by ruszyć naprzód, poczekać lub zrezygnować.

Chociaż współistnienie komfortu i strachu wydaje się sprzecznością, możemy nauczyć się szanować nasz lęk, rozpoznając jego nadejście, słuchając jego inteligencji i szanując go jako zwiastun transformacji. W istocie informuje on nas, że zmiana, którą rozważamy, jest istotna, co pozwala nam podejść do niej z odpowiednim szacunkiem.

Zawsze możesz porozmawiać ze swoim lękiem, zagłębić się w niego, aby lepiej zrozumieć zmianę, której dokonujesz. Możesz to zrobić medytując czy opisując go w dzienniku. Zapisywanie wszystkiego, co się pojawi – swoich zmartwień, smutku, ekscytacji czy nadziei, to świetny sposób, by dowiedzieć się czegoś o sobie poprzez strach i pamiętać, że prawie zawsze towarzyszy on wszystkiemu, co warto w życiu zrobić.

Spróbuj Oddychania Neurodynamicznego Online – przeżywaj odmienne stany świadomości bez psychodelików.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *