Trzymamy się przedmiotów materialnych, myśląc, że dają nam poczucie bezpieczeństwa, podczas gdy w rzeczywistości zagracają nasze życie.

W życiu łatwiej jest nam nabywać rzeczy, niż się ich pozbywać. Tak jak nosimy w sobie bagaż emocjonalny, z którym trudno się rozstać, tak samo nasze życie może być wypełnione przedmiotami materialnymi, które czujemy się zmuszeni posiadać. Większość z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wiele rzeczy posiada i jak wiele z nich nie wnosi już wartości do naszego życia. Zaciekle trzymamy się przedmiotów, ponieważ dają nam one poczucie bezpieczeństwa i komfortu. To prawda, że posiadanie “rzeczy” może na jakiś czas poprawić samopoczucie, ale rzadko zaspokaja głębokie wewnętrzne tęsknoty za spełnieniem i satysfakcją. Dopiero kiedy jesteśmy gotowi pozbyć się bagażu i stać się biedni, możemy dostrzec emocjonalną więź, jaką wywierają nas nas posiadane rzeczy.

Nierzadko trzymamy się przedmiotów materialnych, ponieważ jesteśmy do nich przywiązani lub obawiamy się pustki, która powstanie, gdy się ich pozbędziemy. Oddając pamiątki z ukochanej podróży, możemy mieć wrażenie, że wymazujemy pamięć o tym okresie naszego życia. Możemy też obawiać się, że nasi bliscy poczują się zranieni, jeśli nie zatrzymamy prezentów, które nam podarowali. Łatwo jest przekonać samych siebie, że nieużywane przedmioty mogą się kiedyś przydać lub że rozstanie się z nimi sprawi nam ból emocjonalny. Pamiętaj jednak, że kiedy twoja przestrzeń osobista jest wypełniona przedmiotami, nie ma w niej miejsca na nic nowego, co mogłoby wejść do naszego życia. Twoja kolekcja rzeczy może “chronić” Cię przed niepewnością nieznanej przyszłości, a jednocześnie sprawiać, że będziesz tkwić w przeszłości. Trzymanie niepotrzebnych rzeczy często idzie w parze z trzymaniem się bólu, gniewu i urazy, których energię mogą nieść w sobie. Pozbycie się ich może pomóc w uwolnieniu od zalegającego bagażu emocjonalnego.

Jeśli podejmiesz świadomą decyzję o wypełnieniu swojej przestrzeni osobistej tylko tymi przedmiotami, które są Ci potrzebne lub przynoszą Ci radość, od razu poczujesz pozytywny przypływ energii. Oczyszczanie przestrzeni osobistej może przynieść jasność umysłu a w niektórych przypadkach nawet nawet poprawę pamięci pozytywnych wydarzeń z naszego życia.

Spróbuj Oddychania Neurodynamicznego Online – przeżywaj odmienne stany świadomości bez psychodelików.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *