Warto honorować to, co tracimy, lecz pamiętajmy, że strata zwykle jest szansą na nowy początek.

Gdy tracimy coś, co cenimy, wkrada się do naszego życia poczucie pustki. Przestrzeń, która była wypełniona, czy to w naszym życiu, czy w naszym sercu, jest teraz pusta, a uczucie bólu, straty i separacji bywa czasem trudne do zniesienia. Ważne jest, aby uhonorować to, co straciliśmy, ale czasami strata może być także szansą na nowy początek. Kiedy jesteśmy gotowi, pustkę po związku, pracy czy marzeniu można zacząć postrzegać jako otwartą przestrzeń, gotową na wypełnienie czymś nowym: nowymi doświadczeniami, nową wiedzą, możliwościami pracy, marzeniami, ludźmi i nowymi sposobami rozwoju.

W ten sposób strata może stać się dla nas błogosławieństwem. Jeśli straciłeś pracę lub zakończyłeś związek, Twoje pierwsze myśli mogą zmierzać do wypełnienia pustki podobną pracą lub związkiem z podobnym człowiekim. Ważne, by nie podejmować decyzji pochopnie, tylko po to, by wypełnić pustkę. W ten sposób utrata pracy może zmotywować do szukania nowych możliwości. Podobnie utrata związku może być szansą na ponowne odkrycie własnych zainteresowań, poznanie nowych pasji i spotkań z nowimi ludźmi.

Pamiętaj, że nie dewaluujesz tego, co straciłeś, ani nie zastępujesz czym innym. Poddajesz się temu, że w życiu czasami musimy odpuścić i pozwolić, aby to, co nowe znalazło miejsce w przestrzeni powstałej w wyniku straty. W ten sposób honorujesz to, co odeszło i witasz nowe w swoim życiu z otwartym umysłem i otwartym sercem.

Spróbuj Oddychania Neurodynamicznego Online – przeżywaj odmienne stany świadomości bez psychodelików.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *