W dzisiejszym świecie, gdzie wiele osób popada w pułapkę negatywizmu, warto wytworzyć własną technikę osłony przed negatywną energią innych osób.

Zdarza się, że przebywanie w pobliżu osób lub grup osób powoduje uczucie dyskomfortu. Może się zdarzyć, że spędzanie czasu z przyjacielem staje się męczące lub, że kontakt z kimś w pracy wyczerpuje Cię bardziej niż dodaje skrzydeł. Nawet przebywanie w otoczeniu tłumu też często obniża poziom energii, zamiast go podnosić. Nie ma w tym nic niezwykłego.

Mamy różne poziomy wrażliwości, które w różnym stopniu czynią nas podatnymi na energię innych. Nawet jeśli wydaje nam się, że taka aura nie ma na nas wpływu, to wszyscy posiadamy w sobie mechanizm wyczuwania i odbijania energii ludzi dookoła. Czasem reakcja może być w nas natychmiastowa i obniżyć nam nastrój czy poziom energii.

Każdy z nas emanuje energią i jest podatny na wpływ energii innych. Ważne jest, aby nauczyć się osłaniać przed tą niekorzystną, aby nieświadomie jej nie przejmować. Niektórzy umieją to robić instynktownie, ale większość z nas musi odkryć i przećwiczyć własną technikę, która działa najlepiej.

Istnieje wiele sposobów, by uniknąć wpływu aury innych. Jedną z technik zapobiegawczych, którą możesz stosować, jest ekranowanie wykorzystujące wielotysiącletnią tradycję wizualizacji: Skoncentruj się na sobie i wyobraź, że jesteś otoczony światłem o ciepłym odcieniu. Ta ochronna warstwa powinna pozwolić Ci świadomie regulować energię wokół Ciebie. Aby technika zadziałała, wystarczy intencja, by się osłonić. Możesz nawet stworzyć słowo wyzwalające, które pomoże Ci w szybkim stworzeniu takiej tarczy. Wymawiaj to słowo za każdym razem, kiedy chcesz stworzyć sobie taką warstwę ekranującą, aż wytworzysz połączenie neuronalne miedzy słowem oraz emocją. Pamiętaj też, by w miarę możliwości nie oceniać drugiej osoby a skupić się na swojej relacji z emanującą z niej aurą.

Jeżeli spotkasz osobę, której energia Cię drenuje, możesz po spotkaniu spróbować oczyścić własne pole energetyczne. Medytacja, techniki breathworkingowe, zimne prysznice, joga, kąpiel, przebywanie na łonie natury i zwykła przerwa na naładowanie akumulatorów – to wszystko sposoby na emocjonalny reset.

Choć ważne jest, by wiedzieć, jak chronić się przed energią, są też takie, których nie chcesz odrzucać. Energia autentycznego śmiechu, uczucie radości promieniujące od kogoś zakochanego czy spokój emanujący od mądrego nauczyciela to tylko niektóre z energii pochodzących od innych, które możesz chcieć mieć wokół siebie.

Spróbuj Oddychania Neurodynamicznego Online – przeżywaj odmienne stany świadomości bez psychodelików.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *