Nieznajomość drogi życiowej potrafi przytłaczać, ale na jej poznaniu właśnie polega całe nasze życie. To proces poznania nadaje naszej drodze sens.

W zależności od tego, na jakim etapie życia się znajdujesz, pewnie czasem odnosisz wrażenie, że powinieneś wiedzieć więcej o tym, kim jesteś lub jak żyć. Może obwiniasz się za popełnianie tych samych błędów lub nawet za to, że czegoś nie rozumiesz. Umysł każe się zastanawiać się, jak wyglądałoby teraz Twoje życie, gdybyś tylko prędzej o czymś wiedział. W takich chwilach przypomnę Ci tylko, że nikt z nas nie rodzi się z osobistą instrukcją obsługi, bo to właśnie pisanie tej osobistej instrukcji jest naszym głównym zadaniem w tym życiu.

Jesteśmy tu po to, by obserwować, uczyć się i wzrastać. Wzrost wymaga, by po drodze się uczyć, więc będziemy popełniać błędy i przeżywać trudne sytuacje, na które mamy zerowy wpływ. Będzie bolało, zwłaszcza gdy plan lekcji wciąż się wydłuża. Pamiętaj jednak, że nauka tego, jak zrozumieć siebie i swój świat, jest najważniejszym, ciągłym i aktywnym procesem, w którym podróż jest ważniejsza od celu. Oczekiwanie, aż w końcu, za którymś rogiem czeka nas nas ciągłe pasmo nieprzerwanych sukcesów albo życiowego szczęścia jest iluzoryczne i lepiej jak najszybciej się od niego odzwyczaić.

Dlatego warto sięgać głębiej? Każda lekcja jest po to, byś mógł stać się bardziej tym, kim naprawdę jesteś odrzucając wszystko, co tej autentyczności nie sprzyja. W miarę rozwoju poprzez odkrywanie siebie zaczynasz tworzyć swoją własną instrukcję obsługi, która z biegiem czasu zaczyna się sama aktualizować (w przeciwieństwie do nieekologicznych stosów papieru).

Jeśli chcesz faktycznie sięgnąć po istniejącą instrukcję siebie, spróbuj zapisać w kolejności kilka znaczących wydarzeń z dotychczasowego życia i zanotuj, czego się z każdego z nich nauczyłeś.

Ostrzegam! Możesz ze zdziwieniem odkryć, jak bardzo się rozwijasz i że sytuacje z przeszłości pozwoliły Ci zyskać coś, czego nie odkryłbyś bez nich.

Dlatego odkrywaj siebie i przyjmuj życiowe lekcje, a instrukcja obsługi zacznie się sama układać stopniowo dając dostęp do fakultatywnych, przyjemnych zajęć pozalekcyjnych.

Pamiętaj – jesteś jednocześnie pisarzem i pięknym dziełem w toku pisania.

Spróbuj Oddychania Neurodynamicznego Online – przeżywaj odmienne stany świadomości bez psychodelików.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *