Są ludzie, którzy nas wspierają,ale i my jesteśmy wsparciem dla wielu osób. W ten sposób przedłużamy odwieczny cykl i odwdzięczamy się.

Za każdym z nas stoi co najmniej jedna wspierająca osoba. Kiedyś uważano, że powinien być to archetyp żony, który prowadzi dom, pozostawiając mężowi wolną rękę w pracy. Wciąż jest to oczywiście aktualny scenariusz, większość z nas odkrywa jednak, że ma w swoim życiu również innych wspierających. W niektórych przypadkach są to osoby, których pomoc pozwala nam robić to, w czym jesteśmy najlepsi, wywiązywać się z obowiązków czy realizować marzenia. W innych przypadkach wsparcie może pochodzić od osób, które pomagają nam pokonywać życiowe wyzwania, dodając nam sił i wzmacniając naszego ducha.

Wsparcie może pochodzić od naszych rodzin i przyjaciół albo od osób, które jako pracodawcy zatrudniamy – niań, asystentów, ogrodników, terapeutów i doradców. Naszymi osobami wspierającymi mogą być mentorzy, którzy pomagają nam wyrazić siebie, słuchając nas, gdy dzielimy się swoimi myślami i uczuciami. Osobą wspierającą może być osoba siedząca obok nas na spotkaniu towarzyskim lub nauczyciel z dzieciństwa, którego słowa wciąż brzmią w naszych umysłach. Zawsze mieliśmy wokół siebie osoby wspierające, niezależnie od tego, czy je zauważaliśmy, czy nie. Bez względu na to, skąd pochodzi wsparcie, niewielu z nas jest w stanie przejść przez życie bez pomocy.

Warto poświęcić czas na docenienie wszystkich, którzy kiedykolwiek nas wsparli. Wystarczy zatrzymać się na chwilę i podarować im chwilę wdzięczności. Zrozumienie naszego miejsca w ludzkim cyklu wsparcia pomaga nam dostrzec, że tak jak są ludzie, którzy nas wspierają, tak i my jesteśmy wsparciem dla wielu osób. Przyjmując z wdzięcznością wiedzę i pomoc naszych wspierających, możemy świadomie i łatwiej budować życie, które kochamy.

A teraz, jeśli masz chwilę przypomnij sobie, kto w Twoim życiu okazał Ci najwięcej wsparcia. Skieruj ku tej osobie wdzięczność a od razu poczujesz pozytywną energię i ciepło w sercu.

Spróbuj Oddychania Neurodynamicznego Online – przeżywaj odmienne stany świadomości bez psychodelików.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *